czwartek, 27 grudnia 2012

Moja recenzja książki "Głos Serca" Jodi Picoult

Postanowiłam poszerzyć tematykę mojego bloga, żeby nie było monotematycznie tylko o modzie. Dlatego dziś pierwsza recenzja książki. 

"Głos Serca" to debiutancka powieść Jodi Picoult.
Opis Wydawcy:

"Jane zawsze żyła w cudzym cieniu. Od nieszczęśliwego dzieciństwa ucieka w małżeństwo z biologiem, pracoholikiem skupionym na karierze zawodowej, Oliverem Jonesem. Jane i to potrafi znieść. Dopiero gdy uświadamia sobie, że również ich córka, Rebeka, jest dla Olivera mało istotna, rodzi się w niej bunt. Pewnego dnia zostawia męża z jego ukochanymi nagraniami wielorybich pieśni i razem z córką wyrusza z San Diego do swojego brata, Joleya, który mieszka w Massachusetts. Jedzie przez całą Amerykę, prowadzona jego listami, czekającymi w oznaczonych urzędach pocztowych. Każdy list otwiera szansę refleksji nad zapomnianą przeszłością i świeżego spojrzenia w przyszłość, a podróż przez kontynent niesie ze sobą wiele niespodzianek. Oliver, nawykły do tropienia humbaków w głębinach oceanów, chce odzyskać żonę i córkę. Jeśli ma tego dokonać, będzie musiał nauczyć się patrzeć na świat, a także na siebie, innymi oczami. "

Książka dosyć obszerna, około 500 stron. Historia miłości w różnych odsłonach. Opowiadana z perspektywy kilku osób - każdy z bohaterów opisuje te same wydarzenia , chociaż w różnej kolejności i z różnego punktu widzenia. 

Powieść tą czyta się całkiem przyjemnie, jest wciągająca, jednak jej czytanie utrudnia brak chronologii wydarzeń, każdy z rozdziałów to jakby osobna część układanki i dopiero przeczytanie całości daje nam pełny obraz wydarzeń i emocji bohaterów. 

Ja książki Jodi Picoult uwielbiam, zawsze są pełne prawdziwych emocji i ciekawych historii dlatego polecam Wam tą książkę z czystym sumieniem. 

10 komentarzy:

 1. dziękuje Ci za komentarz i zapraszam do obserwowania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam, trochę nie moje klimaty, ale może kidyś sięgnę po nią.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa recenzja moze siegnę po nią!

  OdpowiedzUsuń
 4. Hey sweety! This is such a amazing post to observe! Utterly like it! Are we following yet? If not then let's follow via gfc, bloglovin, lookbook and facebook! Let me know, I always follow back! Stop by me soon! xx

  With love ♥.
  www.fashionholicsparkle.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. zapraszam do współpracy wszystkie Panie lubiące dobre kosmetyki :)
  www.oriflame.pl/recruits/online-registration.jhtml?sponsor=1704840
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo fajna recenzja:)
  zapraszam do siebie w wolnej chwili:)
  http://mesmerize87.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. bardzo fajna recenzja:)
  zapraszam do siebie w wolnej chwili:)
  http://mesmerize87.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń